Хөнгөн атлетикийн насанд хүрэгчдийн 2018 оны улсын аварга шалгаруулах тэмцээний эхний 3 байр эзэлсэн тамирчид

noimage-.jpg
Зай төрөл Тамирчдын нэрс Байгууллага Үзүүлсэн амжилт Эзэлсэн байр Тамирчдын нэрс Байгууллага Үзүүлсэн амжилт
100м С.ДАЛАЙЦЭРЭН МУБИС 10.62 I Т.СОЛОНГО ДАРХАН 12.45
Д.ШИНЭБАЯР ДАРХАН 10.65 II Э.САРАНГУА АЛДАР 12.60
Б.МАЙДАР ҮБХИС 11.20 III А.АРИУНАА АЛДАР 12.80
200м С.ДАЛАЙЦЭРЭН МУБИС 21.96 I Б.СОЛОНГО АЛДАР 25.62
Д.АНХБАТ МУБИС 22.26 II Э.САРАНГУА АЛДАР 26.39
Э.ТӨРТОГТОХ ХИЛЧИН 22.55 III Т.СОЛОНГО ДАРХАН 26.60
400м Д.АНХБАТ МУБИС 49.51 I Б.СОЛОНГО АЛДАР 58.27
Э.ТӨРТОГТОХ ХИЛЧИН 49.57 II Д.МАРТ АЛДАР 59.49
А.АХЫТ АЛДАР 51.23 III Т.МӨНХЗУЛ АЛДАР 1.01,08
800м А.БАХЫТ АЛДАР 1.57,18 I Ч.ШИНЭЦЭЦЭГ АЛДАР 2.19,19
Г.ОДХҮҮ АЛДАР 1.57,21 II Н.СЭМЖИД ХИЛЧИН 2.23,30
А.АХЫТ АЛДАР 1.57,54 III Д.МАРТ АЛДАР 2.26,63
1500м Г.ОДХҮҮ АЛДАР 4.06,36 I Ч.ШИНЭЦЭЦЭГ АЛДАР 4.46,41
Н.ЖАНДОС ХҮЧ 4.06,83 II Н.СЭМЖИД ХИЛЧИН 4.56,80
О.БОЛДОО ХИЛЧИН 4.07,83 III Б.ДОЛГОРМАА ХИЛЧИН 5.01,56
5000м Н.Мөнхбаяр Хилчин 14.58,86 I Б.Мөнхзаяа Алдар 16.36,03
Д.Гантулга Хилчин 15.00,82 II Г.Хишигсайхан Алдар 17.29,01
Г.Энхтамир Алдар 15.19,83 III Д.Бадамхатан Алдар 18.20,32
10000м Н.Мөнхбаяр Хилчин 31.39,10 I Б.Мөнхзаяа Алдар 34.24,42
Д.Гантулга Хилчин 31.39,18 II Г.Хишигсайхан Алдар 37.15,92
Ж.Олонбаяр Хилчин 32.45,43 III Д.Бадамхатан Алдар 39.13,95
Бөөрөнцөг түлхэлт Н.Энхгэрэл Алдар 15,34 I Б.Дулмаа ҮБХИС 11,38
С.Шалхар Хилчин 13,32 II П.Маамуу Алдар 11,37
С.Аюушжав ҮБХИС 11,51 III Б.Номин-Эрдэнэ Булган 11,35
Зээрэнцэг шидэлт Н.Энхгэрэл Алдар 41.14 I П.Маамуу Алдар 38.33
С.Аюушжав ҮБХИС 34.40 II Б.Дулмаа ҮБХИС 35.35
А.Эрдэнэбат Төв 31.33 III Г.Мөнхжаргал ҮБХИС 28.02
Уртын харайлт Л.ТЭМҮҮЖИН ХИЛЧИН 6.94 I А.АРИУНАА АЛДАР 5.28
А.ТӨГӨЛДӨР АЛДАР 6.47 II Э.ОЮУНДАРЬ МУБИС 5.23
Б.ЭРДЭНЭ-ОЧИР ХИЛЧИН 6.32 III Х.МИЧИДМАА АЛДАР 4.68
Гурвын харайлт А.ТӨГӨЛДӨР АЛДАР 12.91 I Э.ОЮУНДАРЬ МУБИС 10.93
Б.ЭРДЭНЭ-ОЧИР ХИЛЧИН 12.72 II Х.МИЧИДМАА АЛДАР 10.10
ДӨЛГӨӨНТАМИР БУЛГАН 12.14 III Н.Намуундарь ЧДХилчин 10.01

https://schreib-essay.com essay schreiben englisch.

Хариулт үлдээх

Таны и-мэйл хаягийг нийтлэхгүй. Шаардлагатай талбаруудыг *-р тэмдэглэсэн


МОНГОЛЫН ХӨНГӨН АТЛЕТИКИЙН ХОЛБООНООС 2019 онд
ЗОХИОН БАЙГУУЛАХ УРАЛДААН ТЭМЦЭЭНИЙ ХУВААРЬ

# Тэмцээн Хэзээ Хаана
1 Хаврын тэргүүн шалгаруулах нээлтийн тэмцээн 3-р сарын 30,31 Налайх дүүрэг Шинэ зам
2 Нийслэлийн ерөнхий боловсролын спортын төв сургуулийн нэрэмжит “Тэмүүлэл-2019” тэмцээн 4-р сарын 19 Налайх дүүрэг Шинэ зам
3 “Майн баяр” - ын нэрэмжит холимог буухиа гүйлтийн тэмцээн 5-р сарын 1 нд Сүхбаатарын талбайд
4 МХАХ – ны Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит цомын тэмцээн 5-р сарын 2,3 Налайх дүүрэг Шинэ зам
5 “Дархан” марафон Шри- Чинмой 5 дугаар сард Дархан-Уул аймаг
6 U-15 насны хөнгөн атлетикийн өсвөр үеийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 5-р сарын 10,11 Налайх дүүрэг Шинэ зам
7 “Улаанбаатар” марафон гүйлтийн олон улсын тэмцээн 5-р сар Улаанбаатар, хот
8 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-1 5-р сарын 30,31 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
9 Өөрийгөө ялах марафон 75км 6-р сар
10 Өөрийгөө ялах 12 ба 24 цагийн УАШТ 6 сар
11 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-2 6-р сарын 15,16 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
12 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-3 6-р сарын 22,23 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
13 Олон улсын “Нөхөрлөл” тэмцээн 7-р сарын 6,7 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
14 Улсын баяр наадмын нэрэмжит тэмцээн 7-р сарын 11,12 нд Төв цэнгэлдэх хүрээлэн
15 Насанд хүрэгчдийн Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 7-р сарын 19,20 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
16 Спорт сургуулиудын нэрэмжит Өсвөр үеийн хөнгөн атлетикийн тэмцээн 8-р сарын 23,24 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
17 “Тал нутгийн Монгол” олон улсын марафон гүйлтийн тэмцээн 9-р сарын 8 нд Хүй долоон худаг
18 МУГТ Д.Намжилмаагын нэрэмжит ахмадын УАШТ 9-р сард Налайх дүүрэг Шинэ зам
19 Эрдэнэт марафон Шри-Чинмой 9-р сар Орхон аймаг
20 Монголын хүүхдийн спортын VI их наадам 9-р сарын 13,14 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
21 “Кросс гүйлт” - ийн өсвөр үеийн УАШТ 9-р сарын 20 Сэлэнгэ аймаг, Алтанбулаг сум
22 Спортын мастер М.Отгонтуяагын нэрэмжит “Otgontuya Cup” 2 дахь удаагын 9-р сарын 21 Дархан-Уул аймаг
23 “Монголын хамгийн хурдан гүйгч хүүхэд” шалгаруулах тэмцээн 9-р сарын 27 Дундговь аймаг Эрдэнэдалай сум
scroll to top