Дэлхийн хөнгөн атлетикийн рекорд амжилтууд/эмэгтэй/

241efc1f-0ed9-4edd-b1ad-7b7c660d2fa4.jpg
Зай төрөл Амжилт Салхи м/с Тамирчны нэр Төрсөн он сар Улс Хаана тогтоосон Он, сар, өдөр
100метр 10.49 0.0 Флоренс Гриффит-Жойнер 1959.12.21 АНУ АНУ, Индианаполис 1988.07.16
200метр 21.34 +1.3 Флоренс Гриффит-Жойнер 1959.12.21 АНУ Өмнөд 1988.09.26
400метр 47.60 Марита Кох 1957.02.18 Зүүн Герман  Канберра 1985.10.06
800метр 1:53.28 Ярмила Кратохвилова 1951.01.26 Чехославак Мюнхен 1983.07.26
1000метр 2:28.98 Светлана Мастеркова 1968.01.17 ОХУ Брьюсель 1996.08.23
1500метр 3:50.7 Жензебе Дибаба 1991.02.08 Этиоп Монако 2015.07.17
1 миль 4:12.56 Светлана Мастеркова 1968.01.17 ОХУ Цюрих 1996.08.14
2000метр 5:23.75 Жензебе Дибаба 1991.02.08 Этиоп Испани, Сабаделл 2017.02.07
3000метр 8:06.11 Ван Зюньшао 1973.01.09 БНХАУ Бээжин 1993.09.13
5000метр 14:11.15 Тирүнши Дибаба 1985.01.01 Этиоп Норвеги, Осло 2008.01.06
10000метр 29:17.45 Алмаз Аяана 1991.11.21 Этиод Рио Де Жайнеро 2016.08.16
10 км 29:43 Жойсилин Жепкосгеи 1993.12.08 Кени Прага 2017.09.09
10 км 30:29 Асмая Лехжаоу 1976.08.30 Марокко Нью Йорк 2002.01.08
20.000метр 1:05.26.6 Тегла Лорупе 1973.05.09 Кени Герман,

Боргхольцхаузен

2000.09.03
Нэг цагийн гүйлт 18.517 Дайр Туне 1985.01.19 Этиоп Чех, Острава 2008.01.12
Хагас марафон 1:04:51 Жойсилин Жепкосгеи 1993.12.08 Кени Валенсиа 2017.10.22
Хагас марафон 1:06:11 Нетсанет Гудета 1991.02.12 Этиоп Валенсиа 2018.03.24
25.000метр 1:27:05.9 Тегла Лорупе 1973.05.09 Кени Герман, Менгерскирхен 2002.09.21
30.000метр 1:45:50.0 Тегла Лорупе 1973.05.09 Кени Герман, Варштайн 2003.01.06
Марафон 2:15:25 Паула Рэдклифф 1973.12.17 Их Британи, Англи Лондон 2003.04.13
Марафон 2:17:01 Мэри Кейтани 1982.01.18 Кени Лондон 2014.04.23
100 км 6:33:11 Томоу Абе 1971.08.13 Япон Япон, Юбецу 2000.01.25
3000метр саадтай 8:44.32* Бийтрис Чепкоех 1991.07.06 Кени Монако 2018.07.20
3000метр саадтай 8:52.78 Рут Жебет 1996.11.17 Бахрейн Парис 2016.08.27
100метр халхалт 12.20 Кендра Харрисон 1992.09.18 АНУ Лондон 2016.07.22
400метр халхалт 52.34 Юлия Печёнкина 1978.04.21 ОХУ Орос, Тула 2003.08.08
Өндөрийн харайлт 2.09 Стефка Костаднинова 1965.03.25 Болгар Рома 1987.08.30
Тулгуурттай харайлт 5.06 Елена Исинбаева 1982.06.03 ОХУ Цюрих 2009.08.28
Уртын харайлт 7.52 Галина Чистякова 1962.07.26 ЗХУ Ленинград 1988.01.11
Гурвын харайлт 15.50 Инесса Кравец 1966.10.05 Украйн Гётоборг 1995.08.10
Бөөрөнцөг түлхэлт 22.63 Наталья Лисовская 1962.07.16 ЗХУ Москва 1987.01.07
Зээрэнцэг шилэлт 76.80 Габриэл Рэнш 1963.09.23 Зүүн Герман Зүүн Герман, Нойбранденбург 1988.07.09
Дүүгүүр шидэлт 82.98 Анита Влодарчик 1985.08.08 Польш Варшав 2016.08.28
Жад шидэлт 72.28 Барбора Спотакова 1981.01.30 Чех Штуттгарт 2008.09.13
Долоон төрөлт 7291 Жэйки Жойнор-Керси 1968.03.03 АНУ Сөүл 1988.09.24
10 төрөлт 8358 Аустра Скуйте 1979.08.12 Литви Колумб 2005.04.15
10.000метр спорт алхаа 41:56.23 Надежда Рашкина 1967.01.21 ЗХУ АНУ, Сиэтл 1990.07.24
20.000метр спорт алхаа 1:26:52.3 Олимпиада Иванова 1970.08.26 ОХУ Австрали, Брисбэйн 2001.09.06
20км спорт алхаа 1:24:38 Хун Лью 1987.05.12 БНХАУ Испани, Ла-Коруна 2015.01.06
50км спорт алхаа 4:04:36 Ян Рью 1994.01.18 БНХАУ Хятад, Тайцанг 2018.05.05
4×100 40.82 АНУ АНУ Лондон 2012.08.10
4×200 1:27.46 АНУ АНУ АНУ, Филаделфиа 2000.04.29
4×400 3:15.17 ЗХУ ЗХУ Сөүл 1988.10.01
4×800 7:50.17 ЗХУ ЗХУ Москва 1984.08.05
4×1500 16:33.58 Кени Кени Багамын арал, Нассау 2014.05.24
Замын буухиа 2:11:41 БНХАУ БНХАУ Бээжин 1998.02.28
Distance Medley Relay 10:36.50 АНУ АНУ Багамын арал, Нассау 2015.05.02

Хариулт үлдээх

Таны и-мэйл хаягийг нийтлэхгүй. Шаардлагатай талбаруудыг *-р тэмдэглэсэн


МОНГОЛЫН ХӨНГӨН АТЛЕТИКИЙН ХОЛБООНООС 2019 онд
ЗОХИОН БАЙГУУЛАХ УРАЛДААН ТЭМЦЭЭНИЙ ХУВААРЬ

# Тэмцээн Хэзээ Хаана
1 Хаврын тэргүүн шалгаруулах нээлтийн тэмцээн 3-р сарын 30,31 Налайх дүүрэг Шинэ зам
2 Нийслэлийн ерөнхий боловсролын спортын төв сургуулийн нэрэмжит “Тэмүүлэл-2019” тэмцээн 4-р сарын 19 Налайх дүүрэг Шинэ зам
3 “Майн баяр” - ын нэрэмжит холимог буухиа гүйлтийн тэмцээн 5-р сарын 1 нд Сүхбаатарын талбайд
4 МХАХ – ны Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит цомын тэмцээн 5-р сарын 2,3 Налайх дүүрэг Шинэ зам
5 “Дархан” марафон Шри- Чинмой 5 дугаар сард Дархан-Уул аймаг
6 U-15 насны хөнгөн атлетикийн өсвөр үеийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 5-р сарын 10,11 Налайх дүүрэг Шинэ зам
7 “Улаанбаатар” марафон гүйлтийн олон улсын тэмцээн 5-р сар Улаанбаатар, хот
8 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-1 5-р сарын 30,31 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
9 Өөрийгөө ялах марафон 75км 6-р сар
10 Өөрийгөө ялах 12 ба 24 цагийн УАШТ 6 сар
11 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-2 6-р сарын 15,16 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
12 МХАХ-ны Цомын “Гран при-2019” цуврал тэмцээн-3 6-р сарын 22,23 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
13 Олон улсын “Нөхөрлөл” тэмцээн 7-р сарын 6,7 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
14 Улсын баяр наадмын нэрэмжит тэмцээн 7-р сарын 11,12 нд Төв цэнгэлдэх хүрээлэн
15 Насанд хүрэгчдийн Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 7-р сарын 19,20 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
16 Спорт сургуулиудын нэрэмжит Өсвөр үеийн хөнгөн атлетикийн тэмцээн 8-р сарын 23,24 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
17 “Тал нутгийн Монгол” олон улсын марафон гүйлтийн тэмцээн 9-р сарын 8 нд Хүй долоон худаг
18 МУГТ Д.Намжилмаагын нэрэмжит ахмадын УАШТ 9-р сард Налайх дүүрэг Шинэ зам
19 Эрдэнэт марафон Шри-Чинмой 9-р сар Орхон аймаг
20 Монголын хүүхдийн спортын VI их наадам 9-р сарын 13,14 нд Налайх дүүрэг Шинэ зам
21 “Кросс гүйлт” - ийн өсвөр үеийн УАШТ 9-р сарын 20 Сэлэнгэ аймаг, Алтанбулаг сум
22 Спортын мастер М.Отгонтуяагын нэрэмжит “Otgontuya Cup” 2 дахь удаагын 9-р сарын 21 Дархан-Уул аймаг
23 “Монголын хамгийн хурдан гүйгч хүүхэд” шалгаруулах тэмцээн 9-р сарын 27 Дундговь аймаг Эрдэнэдалай сум
scroll to top